Рівні права і можливості для кожного, однакова відповідальність кожного перед законом

Засновник фонду «Лівобережна Київщина»
Павло Різаненко

07400, Україна, Київська обл.,
м. Бровари, вул. Гагаріна, 20,
а/с 362, e-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
тел.: + 380 (4594) 3 60 83

Партнери

Великодимерська громада

Діяльність

Найкращий спосіб розвинути відкрите громадяньське суспільство в Україні – це почати із розвитку місцевих громад. Кожен українець найперше є членом місцевої громади, а усі громади разом – є суспільством. Втіленням цього сміливого і водночас нелегкого завдання займається фонд місцевих громад «Лівобережна Київщина» і його засновник Павло Різаненко.

Броварчанин Павло Різаненко спочатку навчався закордоном, а потім, як інтелектуал і управлінець, заробив там немалий капітал. Він також перейняв західний соціальний досвід і загорівся ідею розвинути українську місцеву громаду. Людям треба дати можливість самим творити реалії, в яких вони живуть, треба інвестувати в навчання самоврядування.

Втілити цю сміливу ідею бізнесмен вирішив  найперше у своєму рідному місті – Броварах. Тут, на Лівобережній Київщині пройшло все його дитинство, тут його батьки, друзі, земляки, – усі рідні. Тому, інвестиційний банкір завжди був у курсі всіх місцевих подій, навіть коли перебував закордоном. І хоча Різаненко довго був на чужині, проблеми броварчан йому не чужі.

На початку 2007-го року Різаненко остаточно повернувся до рідного міста, розпочавши меценатську іяльність з допомоги рідній школі №2. Весь цей час він не припиняв надавати допомогу місцевій громаді, багатьом людям і деяким організаціям, не рекламуючи цього.

Утім, наприкінці 2011 році стало зрозуміло, що приватне благодійництво вже не є ефективним – тут, як і на теренах всієї сучасної України, місцеві бюрократи перешкоджають подібним ініціативам. Навіть у законодавстві не прописані чіткі та зрозумілі правила діяльності мецената як приватної особи, на відміну від таких для благодійних фондів. До того ж, такий фонд дозволяє організувати більш правильний менеджмент, взаємодію з владою та керування благодійними проектами, що підвищує ефективність використання наявних ресурсів.

Тому на початку 2012 року було вирішено створити Фонд розвитку громад «Лівобережна Київщина», який би діяв у Північно-Східній частині столичного регіону, яка об’єктивно відстає від Правого берега області за соціально-економічними показниками.

Місією «Лівобережної Київщини» є, з одного боку, об’єднання небайдужих громадян, а з іншого – підтримка позитивних починань активних українців, які прагнуть змінити ситуацію на краще у сферах освіти, спорту, розвитку культури та збереження культурної спадщини. Оскільки наша назва «Фонд розвитку громад», то ми прагнемо співпрацювати з об’єднаннями громадян, які вже почали соціально значущі проекти у цих сферах. Також нам подобається підтримувати талановиту молодь, адже ми інвестуємо в майбутнє!

Якщо ви прагнете долучитися до наших проектів як жертводавець або маєте свій проект і потребуєте підтримки, то потрібні реквізити можете знайти на сторінці «Долучитися».