Змінити на краще країну можна лише покращуючи ситуацію навколо себе. Ми мусимо взяти на себе відповідальність за свою вулицю, село, селище чи місто. Вони чекають нашої спільної дії.

Засновник фонду «Лівобережна Київщина»
Павло Різаненко

07400, Україна, Київська обл.,
м. Бровари, вул. Гагаріна, 20,
а/с 362, e-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
тел.: + 380 (4594) 3 60 83

Партнери

Великодимерська громада

Діяльність

Найкращий спосіб розвинути відкрите громадяньське суспільство в Україні – це почати із розвитку місцевих громад. Кожен українець найперше є членом місцевої громади, а усі громади разом – є суспільством. Втіленням цього сміливого і водночас нелегкого завдання займається фонд місцевих громад «Лівобережна Київщина» і його засновник Павло Різаненко.

Броварчанин Павло Різаненко спочатку навчався закордоном, а потім, як інтелектуал і управлінець, заробив там немалий капітал. Він також перейняв західний соціальний досвід і загорівся ідею розвинути українську місцеву громаду. Людям треба дати можливість самим творити реалії, в яких вони живуть, треба інвестувати в навчання самоврядування.

Втілити цю сміливу ідею бізнесмен вирішив  найперше у своєму рідному місті – Броварах. Тут, на Лівобережній Київщині пройшло все його дитинство, тут його батьки, друзі, земляки, – усі рідні. Тому, інвестиційний банкір завжди був у курсі всіх місцевих подій, навіть коли перебував закордоном. І хоча Різаненко довго був на чужині, проблеми броварчан йому не чужі.

На початку 2007-го року Різаненко остаточно повернувся до рідного міста, розпочавши меценатську іяльність з допомоги рідній школі №2. Весь цей час він не припиняв надавати допомогу місцевій громаді, багатьом людям і деяким організаціям, не рекламуючи цього.

Утім, наприкінці 2011 році стало зрозуміло, що приватне благодійництво вже не є ефективним – тут, як і на теренах всієї сучасної України, місцеві бюрократи перешкоджають подібним ініціативам. Навіть у законодавстві не прописані чіткі та зрозумілі правила діяльності мецената як приватної особи, на відміну від таких для благодійних фондів. До того ж, такий фонд дозволяє організувати більш правильний менеджмент, взаємодію з владою та керування благодійними проектами, що підвищує ефективність використання наявних ресурсів.

Тому на початку 2012 року було вирішено створити Фонд розвитку громад «Лівобережна Київщина», який би діяв у Північно-Східній частині столичного регіону, яка об’єктивно відстає від Правого берега області за соціально-економічними показниками.

Місією «Лівобережної Київщини» є, з одного боку, об’єднання небайдужих громадян, а з іншого – підтримка позитивних починань активних українців, які прагнуть змінити ситуацію на краще у сферах освіти, спорту, розвитку культури та збереження культурної спадщини. Оскільки наша назва «Фонд розвитку громад», то ми прагнемо співпрацювати з об’єднаннями громадян, які вже почали соціально значущі проекти у цих сферах. Також нам подобається підтримувати талановиту молодь, адже ми інвестуємо в майбутнє!

Якщо ви прагнете долучитися до наших проектів як жертводавець або маєте свій проект і потребуєте підтримки, то потрібні реквізити можете знайти на сторінці «Долучитися».