Змінити на краще країну можна лише покращуючи ситуацію навколо себе. Ми мусимо взяти на себе відповідальність за свою вулицю, село, селище чи місто. Вони чекають нашої спільної дії.

Засновник фонду «Лівобережна Київщина»
Павло Різаненко

07400, Україна, Київська обл.,
м. Бровари, вул. Гагаріна, 20,
а/с 362, e-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
тел.: + 380 (4594) 3 60 83

Партнери

Великодимерська громада

"Brovary Challenge": імена переможців відомі, але немає тих, хто програв…

Світлоголова дівчинка, здається, не розуміла, де вона і що з нею відбувається. Вона притискала  до грудей диплом і раз за разом змахувала сльози з очей. Це були сльози радості.

 

Юлія Морозова

- Такі емоції не можна спланувати. Це справжнє,  - зауважила член оргкомітету Аліна Дудар.

 А саме  так зрегувала 11-класниця Великодимерського навчально-виховного комплексу Надія Лазюта на рішення журі оголосити її однією з переможниць  конкурсу з англійської мови серед старшокласників "Brovary Challenge", який у Броварах та Броварському районі проводив Павло Різаненко та заснований ним Фонд «Лівобережна Київщина». Ще дві  дівчинки, котрі  показали  найкращі  результати, з Броварів – Юлія Морозова, яка представляла школу №5, та Вікторія Оникієнко з 2-ї школи. Саме ці троє вибороли головний приз  -  на два тижні дівчатка  поїдуть на навчання до Англії.

Вікторія Оникієнко

- Це не головна мета проведення конкурсу – відправити дітей до Англії. Як завжди підкреслює його засновник Павло Різаненко, ми це робимо для того, аби знаходити і підтримувати здібних, талановитих дітей, на їхньому прикладі заохочувати й інших до вивчення англійської мови. Адже знання мови сьогодні – це вже певною мірою стартовий майданчик для майбутніх успіхів, подолання вершин, - сказав Ігор Стародуб, голова правління Фонду розвитку громад «Лівобережна Київщина»

Отже, конкурс відбувся. Не дивлячись на незрозумілу позицію броварської влади, яка намагалася поставити
організаторам палки в колеса.  Броварський міський відділ освіти «вустами» начальника Аніщенка написав офіційну відповідь на запит Фонду «Лівобережна Київщина», де відмовив у наданні приміщення для проведення конкурсу. Мало того, в усному порядку керівникам шкіл заборонили робити будь-які рухи навіть щодо інформування учнів цих шкіл про проведення конкурсу. Отак влада ще раз продемонструвала, що партійні інтереси для неї важливіші, аніж інтереси дітей. 

Валерій Редько

- Маю великий досвід проведення конкурсів, бо вже років 15 очолюю журі Всеукраїнської олімпіади з англійської мови серед школярів, - сказав Валерій Редько, завідуючий лабораторією вивчання іноземних мов Інституту педагогіки Національної Академії Педагогічних Наук, кандидат педагогічних наук, який був головою журі і  "Brovary Challenge". – Але вперше  у моїй практиці проводиться ось такий конкурс, так би мовити, локального характеру.  Просто прекрасно, що меценати, організатори проводять його, що турбуються про дітей, думають про їхнє майбутнє і витрачають на це власні кошти. Тим паче, що цей конкурс проводиться  вже вчетверте.  І я з великою відповідальністю заявляю, що конкурс пройшов на високому організаційному рівні.

Учасники конкурсу, а їх було  більше 60-ти,  зібралися на визначену годину в одному з міських кафе. Організатори забезпечили дуже хороші умови для проведення цих інтелектуальних змагань школярів. Це відзначили як учасники, так і члени журі, присутні тут батьки дітей.

Заявилися до участі у цих інтелектуальних перегонах старшокласники з Броварів та Броварського району. Це були дві категорії конкурсанток, а третя – учні броварської школи №2. Такими були умови проведення "Brovary Challenge". У кожній з категорій визначався свій переможець.

А здобути перемогу конкурсі було непросто. Конкурсанти мали пройти два етапи. Спочатку – письмова робота, за результатами якої відбиралися десять кращих. Для них вже  наступним випробуванням стала співбесіда, де, як говорили члени журі, в одній темі було фактично шість тем. Діти мали не тільки вільно розповідати англійською мовою, але й продемонструвати свою загальну ерудицію. 

Надія Лазюта - Завдання конкурсу відповідали європейським стандартам, - прокоментував Валерій  Редько. – Але,  як дуже приємний факт,  хочу відзначити високий рівень тих, хто сьогодні брав участь у конкурсі. Ну а чоловік 5-6, в тім числі й переможці, продемонстрували просто прекрасні показники.

До речі, журі аж до підведення підсумків не знали прізвищ конкурсантів, кожен з них отримав свій буквенно-цифровий код. Таким чином забезпечувалася об’єктивність проведення конкурсу, виключався навіть мінімальний вплив ззовні на його результати.

 - Для мене було головним, щоб конкурс пройшов чесно, щоб об’єктивно перемогли найсильніші. Цей принцип був закладений з першого разу проведення конкурсу, і ми неухильно його дотримуємося,   - говорив на церемонії нагородження засновник конкурсу Павло Різаненко. – Досягли ми цього і зараз.  Так, журі визначило переможців. Але хочу  наголосити, що насправді сьогодні немає тих, хто програв. Зі спроб своїх сил, зі змагання, з участю і в ось таких конкурсах  починається шлях кожного до справжнього успіху.  Можливо для декого навіть участь  у такому конкурсі – то вже подолання певної вершини. І я хочу, щоб кожен з вас у своєму житті долав вершину за вершиною, щораз – вищу за попередню.  Будьте наполегливими у досягненні успіху,  і успіх неодмінно прийде до вас!